Maledivy (Maledivská republika) jsou ostrovní stát na jihu Asie v Indickém oceánu. Tvoří je stejnojmenné souostroví – řetězec 19 korálových atolů, táhnoucí se v délce cca 800 km. Maledivskou republiku tvoří 1196 ostrovů, z nichž je obydleno asi 200. Maledivy jsou nejplošším a nejníže položeným státem světa.

Maledivy vstupní formality, ke vstupu na Maledivy nepotřebují Češi a Slováci vstupní víza, postačí platný cestovní pas platný nejméně 6 měsíců od data vstupu a ekvivalent 10 USD na každý den pobytu, přičemž tato částka slouží pouze k prokázání dostatečných prostředků. Při vstupu do země vyplníte jednoduchou příletovou kartu v angličtině, kde mimo jiné musíte uvést místo pobytu (hotel).

Celní a devizové předpisy, na Maledivy je zakázáno dovávežet jakékoli množství alkoholu, drog, výrobky z vepřového masa či pornografii. Z Malediv je zakázáno bez povolení vyvážet korály a vůbec jakékoli součásti přírody, mořské a podmořské přírody.

Jazyk a měna, oficiálním jazykem na Maledivách je divechi (maledivština), ale bez problémů se zde domluvíte anglicky. Na Maledivách lze platit eury i americkými dolary. V restauracích, obchodech, nebo rezortech běžně akceptují platební karty. Místní měnou je maledivská rupie (MVR).

Ubytování Maledivy, bez rezervačních a storno poplatků nabízí ubytování na Maledivách server Booking.com, cenově velmi přijatelnou ubytovací kapacitu naleznete například na ostrově Maafushi.

Letenky, nejlevnější letenky na Maledivy naleznete pod tímto odkazem.


Porovnání cen

Úspora až 70 %, bonus až 5 000 Kč.

POROVNÁNÍ CEN