Dnes se Vám pokusím představit španělský ostrov, který se pandemii koronaviru zcela vyhnul. Tabarca je vůbec nejmenší osídlený ostrov Španělska, patří k provincii Alicante a ležící jen 4 kilometry od města Santa Pola. Na pouhých 0,3 čtverečních kilometrech zde žije 72 obyvatel, většinou v důchodovém věku.

Na ostrově není lékárna, zdravotní středisko či supermarket. 24 hodin je zde přítomna pouze jedna zdravotní sestra. V průběhu koronavirové krize je ostrov takřka odříznut od okolního světa. Španělé žijící na pobřeží na ostrov cestovat nesmí. Obyvatelé ostrova mohou jednou týdně využít lodní taxi, které má kapacitu pouze pro 6 osob. Taxi je přepraví na pevninu do Santa Poly, kde mohou během několika málo hodin nakoupit léky, potraviny či drogerii. Třikrát týdně navštíví ostrov loď, která z něj odváží odpad a jednou týdně připlouvá loď s objednanými potravinami, léky a hygienickými potřebami. Další kontakty ostrované s pevninou nemají.

REALITYveŠPANĚLSKU.cz

Byty domy a další levné nemovitosti ve Španělsku. Mluvíme česky, žijeme tady, skutečně vyznáme v místních poměrech a můžeme tak nabídnout neočekávaně nízké ceny.

Ostrov Tabarca
Tabarca

Vážení cestovatelé, až to skončí a vy budete v poblíž Alicante, Santa Poly či Torrevieji, sbalte si šnorchl, potápěčské brýle, nezapomeňte na foťák a vyrazte na Tabarcu. Litovat nebudete. Ostrov omývají vody vůbec nejstarší mořské rezervace ve Španělsku. Kolem Tabarcy se rozprostírají ohromné podmořské louky, které jsou domovem přibližně poloviny středomořské flóry a fauny. Informace jak se na Tabarcu dopravit a pár fotografií z ostrova naleznete zde.


Porovnání cen

Úspora až 70 %, bonus až 5 000 Kč.

POROVNÁNÍ CEN