Mexiko, plným názvem Spojené státy mexické, na severu Mexiko hraničí s USA, na jihu s Guatemalou a Belize. K Mexiku patří také několik ostrovů ležících na západě v Tichém oceánu, na východě okolo pobřeží v Mexickém zálivu a v Karibském moři. Co se týče „dovolenkových destinací„, z Evropy bývají nejčastěji vypravovány lety do letoviska Cancún.

Cancún je lázeňské město jenž leží na pobřeží Karibského moře jihomexického státu Quintana Roo, Oblast Cancúnu spadá do tropického vlhkého podnebí, přičemž nejvhodnější období k návštěvě letoviska je prosinec až duben.

Mexiko vstupní formality, občané Slovenska a ČR nepotřebují k turistickému pobytu do 90 dnů vízum, pro vstup do země je nutný platný cestovní pas s minimální platností 6 měsíců od plánovaného návratu. Při vstupu do země je vybírána takzvaná turistická taxa, ale pokud do země cestujete letadlem, je tato taxa již zahrnuta v ceně letenky.

Jazyk a měna, přestože se Mexiko vyznačuje nesmírnou jazykovou rozmanitostí, španělsky se domluvíte takřka všude, anglicky pak minimálně v turistických destinacích. Oficiální měnou je Mexické peso (MXN), v turistických destinacích běžně směníte dolar i euro, v obchodech, restauracích a na dalších místech je vhodné platit pesetami či platební kartou. Pomocí karty MC/EC, Visa a American Express si můžete vybrat hotovost z bankomatu.

Ubytování, bez rezervačních, storno poplatků a s garancí nejnižší ceny Mexiko, jen Cancún.

Letenky Mexiko, tipy na akční letenky do Mexika.


Porovnání cen

Úspora až 70 %, bonus až 5 000 Kč.

POROVNÁNÍ CEN