Letiště Frankfurt nad Mohanem (Flughafen Frankfurt am Main), disponuje dvěma terminály a leží 12 kilometrů od centra Frankfurtu. Jedná se o jedno z největších letišť v Evropě a zároveň vůbec největší letiště v Německu. Oba terminály spojuje bezplatný vlak SkyLine, ten vyjíždí každé 2-3 minuty, cesta trvá 2 minuty.

Doprava na letiště

Vlak, přímý vlakový spoj do Frankfurtu (Main) Süd jezdí z Prahy každý den. Cesta trvá zhruba 9 hodin. Konkrétní vlakové spoje najdete na www.idos.cz, přičemž využít můžete též zlevněnou Včasnou jízdenku. Z mnoha německých měst jezdí přímo na letiště rychlovlaky ICE.

Autobus, každodenní přímé spojení mezi Prahou a Terminálem č 1, frankfurtského letiště, zajišťují autobusy společnosti Student Agency, alternativní autobusová spojení naleznete na www.idos.cz.

Z centra Frankfurtu jezdí na letiště autobusy městecké hromadné dopravy – linky číslo 61 a 73 (směrem na Kelsterbach) a autobus číslo 975. Z centra jezdí na letiště též tramvaje S-Bahn (číslo S8 a S9) a to každých 15 minut.

Autem, trasa Praha – Letiště Frankfurt nad Mohanem je dlouhá přibližně 517 km a v ideálním případě vám zabere 5 hodin – trasa na mapě.

Parkování na letišti, přímo na letištním parkovišti můžete parkovat od částky €49 za týden, veškeré parkovací tarify a další informace týkající se parkingu, naleznete pod tímto odkazem. Mnohem levněji vás ovšem vyjde parkování v Hanau – €12/týden, €37/měsíc. Přičemž Hanau a frankfurtské letiště propojují přímé linky S-Bahnu (S8 a S9), jenž ve špičce vyjíždí každých 30 minut. Cesta trvá přibližně 45 minut, aktuální ceny a konkrétní časy odjezdů naleznete zde.


Porovnání cen

Úspora až 70 %, bonus až 5 000 Kč.

POROVNÁNÍ CEN