Dominikánská republika je stát v Karibském moři, jenž se rozkládá na východní části ostrova Hispaniola v souostroví Velké Antily, jediným sousedním státem je Haiti. Většinu území Dominikánské republiky tvoří hory. Nejvyšší hora Pico Duarte je dokonce vysoká 3 087 m n. m. a nížiny se táhnou pouze podél pobřeží.

Dominikánská republika vstupní formality, občané Slovenska a ČR nepotřebují ke vstupu na dobu kratší než 90 dnů vízum. Za poplatek 10 USD obdrží při vstupu do země turistickou kartu, tu pak odevzdají při odletu ze země kdy zaplatí také odletovou daň ve výši 10 USD.

Jazyk a měna, v dominikánské republice se domluvíte španělsky a v turistických oblastech samozřejmě i anglicky, sebou si vezměte raději dolarovou hotovost (ale vyměníte zde bez problémů i eura), v obchodech a restauracích či jinde, plaťte raději v místní měně (peso), přepočet obchodníka nebývá výhodný, peníze vyměňujte ve směnárně či bance, většinou s přirážkou můžete na mnoha místech platit také platební kartou.

Ubytování v Dominikánské republice, levné ubytování v Dominikánské republice bez rezervačních a storno poplatků nabízí server Booking.com.

Letenky, tipy na akční letenky do Dominikánské republiky naleznete zde.

Dovolená v Dominikánské republice, levné zájezdy a las minute – nabídka.


Porovnání cen

Úspora až 70 %, bonus až 5 000 Kč.

POROVNÁNÍ CEN